7 rodzajów Hortensji Bukietowej

4.5/5 - (2 votes)

Ponieważ Hortensja ogrodowa cieszyła się znacznym zainteresowaniem z Państwa strony, postanowiliśmy szczegółowo opisać 7 rodzajów Hortensji Bukietowej

Szczegółowe dane 7 rodzajów:

Limelight-limonkowy - zdjęcie pobrane z sadowniczy pl

Limelight– kwiaty koloru limonkowego / pistacjowego, zebrane w ok 30 centymetrowe kwiatostany. Z czasem kwitnienia zmieniają barwę, na żółto-białe by na jesień stać się różowe. Nadają się do bukietów, a także do suszenia.

***
Bobo - zdjęcie pobrane z ogrodeus pl

Grandiflora Bobo – czyli karłowata odmiana hortensji, ale z wielkimi kwiatostanami. Na początku kwitnienia kwiaty mają kolor beżowy / kremowy, a z czasem różowieją. Liście są zielone i szorstkie, na jesień stają się żółte. Kwiaty spokojnie przetrwają do jesieni, a i zasuszone i lekko zaśnieżone wyglądają pięknie w ogrodzie.

***
Vanille Fraise - zdjęcie pobrane z futuregardens pl

Vanilla Fresh – krzew o wysokości ok 2 m, i szerokości 1,5 metra. Charakteryzuje się ciekawym różowym kolorem kwiatostanu, złożonym z kwiatów płonnych. Zaczyna kwitnąć na biało by dość szybko zyskać różowy kolor. Co ciekawe – łodygi też są koloru ciemnoczerwonego.

***

Hortensje Silver Dollar - zdjęcie pobrane z futuregardens pl
Hortensje Silver Dollar – zdjęcie pobrane z futuregardens pl

Silver Dollar – kwiatostany zbudowane z czteropłatkowych kwiatów. Zaczynają i kwitną w kolorze zielonym, omijając fazę różowego koloru kwiatów oraz długo pozostają w fazie kremowego kwitnienia.

***
Pinky Winky  - zdjęcie pobrane z pasjaogrodow org
Pinky Winky – zdjęcie pobrane z pasjaogrodow org

Pinki Winki – ciekawa odmiana dostępna od 2003 roku robiąca prawdziwą furorę. Na czym polega jej fenomen? Na dwukolorowych kwiatostanach. Składa się z kwiatów płużących, które od podstawy stożka zabarwiają się na różowo, a góra zostaje biała. Im więcej słońca, tym bardziej różowy jest odcień, czasem wchodzący w czerwień lub bordo. Rośnie wolniej niż inne odmiany. Pędy ma sztywne koloru bordowego, ale warto je podeprzeć / podwiązać by się nie złamały pod ciężarem kwiatostanów.

***

Polar bear - zdjęcie pobrane z albamar pl
Polar bear – zdjęcie pobrane z albamar pl

Polar Bear -BIAŁY MIŚ – nazwa jest nieprzypadkowa. Oprócz koloru, ma jeszcze rozmiary małego misia polarnego. Ma największy kwiatostan z rodziny hortensji – dochodzi nawet do 40 centymetrów wysokości. Na początku kwitnienia, ma kolor beżowy z lekko żółtawym czubkiem. W pełnej fazie rozkwitu osiąga maksymalną wielkość i kolor biały, a na jesień nabiera lekko różu. Ciekawym sposobem jest wymodelowanie jej w formę drzewka, co umożliwia stworzenie imponującego wielkiego bukietu.

***

magical fire - zdjęcie pobrane z dammera pl
magical fire – zdjęcie pobrane z dammera pl

Hortensja wiechowata – MAGICAL FIRE. Nazwa prawdopodobnie wywodzi się od zmienności koloru tej odmiany. Na początku ma kwiaty białe, później staje się intensywnie różowe, aż do czerwonego koloru. Najdłużej też utrzymuje liczny kwiatostan. Ma bardzo silne łodygi, więc nie wymaga podpór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *